اسرا تی وی (کارگاه رسانه و انقلاب)

منو

کارگاه بررسی نقد فیلم های شبکه های ماهواره‌ای و تغییر سبک زندگی

رسانه-مخاطب کارگاه بررسی نقد فیلم های شبکه های ماهواره‌ای و تغییر سبک زندگی

شبکه های ماهواره ای

ابتدا چنین به نظر می آمد که پیشرفت رسانه های ماهواره ای، پدیده ای کاملا مطلوب و عاری از خطاست و برای تحقق دهکده جهانی، لازم و ضروری است. گرچه ماهواره و تکنولوژی های جدید ارتباطی، سهم به سزایی در پیشرفت علم و رفاه انسانی دارند اما در تجربه کوتاه و چندین ساله معلوم شده است دارای برخی آسیب ها و پیامدهای منفی نیز هست. با شناخت به موقع این آسیب ها، می توان زمینه را برای بهره برداری هر چه بهتر از این تکنولوژی، آماده ساخت.

امروز راديو، تلويزيون، ماهواره و اينترنت صاحب اختيار خانه و خانواده شده اند كه به جاي سرپرست خانوار و اعضاي خانواده تصميم مي گيرند و براي چگونه زيستن برنامه ريزي مي كنند و رقيبي براي كاركرد تربيتي خانواده محسوب مي شوند. ماهواره همواره يكي از مخرب ترين و اثر گذارترين ابزارهاي مدرن دشمن براي گسترش سلطه فرهنگي خود بر مسلمانان بوده و در حقيقت منشاءبسياري از بي بندو باري ها وانحرافات جنسي، بدحجابي ها، مزاحمت ها و لجام گسيختگي هاي اجتماعي است.

کارگاه بررسی نقد فیلم های شبکه های ماهواره‌ای و تغییر سبک زندگی

مدرس:  استاد کریمان

این کارگاه در تابستان سال ۱۳۹۰ توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه کل کشور تحت عنوان دوره ضیافت رسانه های مجازی و مکتوب در دانشگاه فردوسی مشهد هم زمان با ماه مبارک رمضان برگزار شده است. مخاطبین حاضر در جلسه دانشجویان فعال فرهنگی و اعضای نشریات دانشجویی می باشند. محتوای فیلم این کارگاه با سه کیفیت (موبایل و خوب، عالی) بارگذاری شده است که کیفیت موبایل ان ۳GP کیفیت خوب ان قابل نمایش در رایانه ها و  کیفیت عالی آن همان کیفیت فول HD است.اما برای استفاده معمولی و یادگیری در کامپیوتر و نمایشگرهای بزرگ کیفیت خوب مناسب تر است و کیفیت موبایل هم برای استفاده در تبلت و موبایل آماده سازی شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دسته :  سبک زندگی

دیدگاه ها