اسرا تی وی (کارگاه رسانه و انقلاب)

منو

کارگاه ترسیم افق و نگاه دینی در فعالیت های تشکیلات

تشکل تشکیلات اسلام اسلامی دینی کار تیم فعالیت کارگاه ترسیم افق و نگاه دینی در فعالیت های تشکیلات - کار تشکل فرهنگی بر مبنای دینی و اسلام

تشکیلات دینی

به بیان ساده تشکیلات به معنی زنجیره وار و متصل و هماهنگ کار کردن است. بدون راه اندازی یک سیستم و یک تشکیلات قطعا نمی توان به خوبی یک حرکت را مدیریت کرد. تشکیلات لازمه یک مدیریت خوب است و حتی شاید بتوان گفت لازمه هر مدیریتی است. تصور کنید یک فرد برای اینکه بتواند راه برود باید به خوبی اندام های حرکتی خود را تنظیم کند و به حرکت درآورد، حال چنانچه اختیار پاها را از او بگیریم و یا فرد از قابلیت های دست های خود بی اطلاع باشد، چگونه می تواند یک راه را به خوبی طی کند. 
تشکیلات و سازماندهی برای هر حرکتی یک ضرورت است. مقام معظم رهبری طی سخنانی فرمودند: «ما عقیده داریم که اگر چنان چه کسانی بخواهند برای انقلاب کار کنند و اینها متشکّل نباشند، متجمع نباشند، نخواهند توانست از لحاظ کیفیت و از لحاظ کمیت آن کاری را بکنند که یک گروه متشکّل انجام خواهد داد».

 مدرس: حجت الاسلام دکتر سوزنچی

کارگاه ترسیم افق و نگاه دینی در فعالیت های تشکیلات – کار تشکل فرهنگی بر مبنای دینی و اسلام

این کارگاه در دومین دوره تربیتی آموزشی ارتقاء مدیران تشکلات فرهنگی ولایی طرح حاج احمد متوسلیان به همت موسسه علمی فرهنگی سدید وابسته به مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق(ع)، به مدت ۱۰ روز در نیمۀ اول شهریور ماه سال ۱۳۹۳ در مشهد مقدس برگزار گردید که فعالان فرهنگی، مدیران فرهنگی شانزده استان کشور در آن حضور بهم رساندند. کارگاه در دو قالب صوت و تصویر باگذاری شده است که شامل یک جلسه آموزشی می  باشد ، کیفیت صوت در حد مطلوب و کیفیت تصویر مناسب است که با حجم کم تصویری قابل قبول دارد، با توجه به فضای کلاس بهتر است از فیلم آموزشی استفاده کنید تا از فضای تصویری نیز بهرمند باشید همچنین محتوای کارگاه به صورت مستقل از هم بارگذاری شده است تا امکان دریافت و دانلود مستقل به صورت صوت یا تصویر فراهم باشد.

 

 

 

شرح جلسه:

سوزنچي کارگاه ترسیم افق و نگاه دینی در فعالیت های تشکیلات - کار تشکل فرهنگی بر مبنای دینی و اسلام

دسته :  انقلاب و جریان شناسی, قرآن و اهلبیت, مدیریت تشکیلات

دیدگاه ها