اسرا تی وی (کارگاه رسانه و انقلاب)

منو

کارگاه بررسی ابعاد حقوقی تحریم های اقتصادی

تحریم پول مالی اقتصاد اقتصادی کارگاه بررسی ابعاد حقوقی تحریم های اقتصادی - آنچه در مورد تحریم ، قطع نامه و برجام نمی دانیم

تحریم و ابعاد حقوقی آن

تحریم یا سانکشِن (Sanction) فعالیتی است که به وسیله یک یا چند بازیگر بین‌المللی (مجری تحریم)، علیه یک یا چند کشور دیگر (هدف تحریم)، به منظور مجازات این کشورها، بااهداف محروم ساختن آنها از انجام برخی مبادلات یا وادار ساختن آنها به پذیرش هنجارهایی معین و مهم (از دید مجریان تحریم)، اعمال می‌شود. در اینجا منظور از «مجری تحریم» کشوری (یا گروهی بین‌المللی) است که نویسندهٔ سناریوی تحریم باشد، هرچند ممکن است در اعمال محاصره بیش از یک کشور شرکت داشته باشد، و منظور از «هدف» کشور یا کشورهایی است که هدف اصلی تحریم واقع می‌شوند. تحریم هایی که علیه ایران وضع شده، از نظر حقوقی ایراد دارند و اصول تناسب، احتیاط و اصل تفکیک نهاد های حک.متی و مردم که در حقوق بین الملل وجود دارد در ان رعایت نشده و در تضاد با حقوق بشر بوده و مشروعیت ندارند. در این گفتار ابعاد حقوقی قطع نامه های شورا امنیت بر اسا حقوق بین الملل نبیین می شود.

 مدرس: دکتر توکل حبیب زاده

(عضو هیات علمی دانشگاه تهران)

کارگاه بررسی ابعاد حقوقی تحریم های اقتصادی – آنچه در مورد تحریم ، قطع نامه و برجام نمی دانیم

این کارگاه در دوره تخصصی اقتصاد تحریم به همت موسسه وابسته به مرکز تحقیقات بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (علیه السلام) ، به مدت ۳ روز از ۹ تا ۱۱ بهمن ماه سال ۱۳۹۲ برای نخستین بار در سال حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی و در راستای پیروی منویات مقام معظم رهبری  برگزار گردید. که این دوره ویژه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا اقتصاد، حقوق و علوم سیاسی بوده است. کارگاه در دو قالب صوت و تصویر باگذاری شده است که شامل یک جلسه آموزشی می  باشد ، کیفیت صوت در حد مطلوب و کیفیت تصویر مناسب است که با حجم کم تصویری قابل قبول دارد، با توجه به فضای کلاس بهتر است از فیلم آموزشی که با حجم مناسب بارگذاری شده استفاده کنید تا از فضای تصویری نیز بهرمند باشید و همچنین محتوای کارگاه به صورت مستقل از هم بارگذاری شده است تا امکان دریافت و دانلود مستقل به صورت صوت یا تصویر فراهم باشد.

 

 

 

دسته :  انقلاب و جریان شناسی

دیدگاه ها