اسرا تی وی (کارگاه رسانه و انقلاب)

منو

کارگاه انتخاب رویکرد در نرم افزار های متن باز

سورس-متن-باز کارگاه انتخاب رویکرد در نرم افزار های متن باز - تعریف اپن سورس؛ Open Source چیست نرم‌افزار متن‌باز (Open Source Software)

به نرم‌افزارهایی می‌گویند که افراد می‌توانند در کد منبع آن‌ها تغییر ایجاد کرده و یا اشکالات (باگ) احتمالی آن‌ها را رفع کنند. این یک شیوه توسعه نرم‌افزار است که می‌تواند هم برای نرم‌افزارهای آزاد و هم برای نرم‌افزارهای با مالکیت انحصاری و تجاری به کار رود. برخی از نرم افزارها را هرکسی نمیتواند کد منبع آنها را ویرایش کند اما شخص، تیم یا سازمانی که آن را ایجاد کرده روی آن کنترل دارد. اینگونه از نرم افزارها را اغلب “نرم افزار اختصاصی” یا “متن بسته” میگویند، چون کد منبع آن برای مولف اصلی است، نرم افزاری که بصورت رایگان است و مجوز دسترسی برای ویرایش نامحدود و توزیع آن برای همگان وجود دارد.

کارگاه انتخاب رویکرد در نرم افزار های متن باز – تعریف اپن سورس؛ Open Source چیست

این کارگاه در دو قالب صوت و تصویر بارگذاری شده است که شامل یک جلسه آموزشی می  باشد ، کیفیت صوت در حد مطلوب و کیفیت تصویر مناسب است که با حجم کم تصویری قالب قبول دارد، با توجه به فضای کلاس بهتر است از فیلم آموزشی استفاده کنید تا از فضای تصویری نیز بهرمند باشید همچنین جلسات این کارگاه به صورت مستقل از هم بارگذاری شده است تا امکان دریافت و دانلود مستقل جلسات به صورت صوت و تصویر فراهم باشد.

 

 

 

دسته :  نرم افزار و رسانه دیجیتال

دیدگاه ها