اسرا تی وی (کارگاه رسانه و انقلاب)

منو

کارگاه نماز (نماز ساختگی، نماز واقعی)

کارگاه نماز - نماز ساختگی، نماز واقعی - آنچه در مورد نماز باید بدانیم - حقیقت نماز از دیدگاه

 

مدرس:  استاد مرتضی آقا تهرانی

آقاتهرانی متولد ۱۳۳۶ خورشیدی در شهر تیران استان اصفهان، چند سال قبل از پیروزی انقلاب به مدرسه حقانی وارد شد. وی در حوزه  از حضرات آیات خزعلی، جوادی آملی و مصباح یزدی ، طه کافی ، حسین مظاهری، بهجت، صافی اصفهانی، کشمیری، پهلوانی و خوشوقت بهره‌ها برد. او علاوه بر تحصیلات حوزوی و درجه اجتهاد ، فوق لیسانس روانشناسی را از مؤسسه امام خمینی، از دانشگاه مک‌گیل در مونترال با رساله‌ای در زمینه آرای سید حیدر آملی مدرک فوق لیسانس مطالعات اسلامی گرفت.  و از دانشکده فلسفه دانشگاه ایالتی نیویورک در بینگهمتون با رساله‌ای با موضوع «دربارهٔ عرفان غیر نمادین ابن سینا از دید خواجه نصیرالدین طوسی» پی‌اچ‌دی در فلسفه عرفان گرفت.

نماز

واژه‌ای فارسی و معادل کلمه عربی «صَلاة»است، عملی عبادی است که پنج بار در اوقات معینی از شبانه روز واجب است. در این عبادت، نمازگزار رو به قبله می‌ایستد و ذکرهای ویژه‌ای را خوانده و اعمال ویژه‌ای مانند رکوع و سجده را به جا می‌آورد. نماز به دو شکل فردی (فُرادا) و جماعت خوانده می‌شود. نماز، نخستین عبادتی است که بر پیامبر(ص) و پیروانش در مکه واجب شد و یکی از عبادات اصلی مسلمانان است که ادای آن در قرآن و متون دینی مورد تأکید بسیار بوده و از آن با تعبیراتی مانند «ستون دین» و «شرط قبولی سایر اعمال» یاد شده است. علاوه بر نمازهای واجب روزانه، نمازهای مستحبی فراوانی نیز وجود دارد که در روایات، برای آنها آثار و پاداش‌های فراوانی در دنیا و آخرت بیان شده است. مهم‌ترین این نمازها، نماز شب و نافله‌های نمازهای واجب است.

کارگاه نماز – نماز ساختگی، نماز واقعی – آنچه در مورد نماز باید بدانیم – حقیقت نماز از دیدگاه

این کارگاه در دو قالب صوت و تصویر بارگذاری شده است که شامل یک جلسه آموزشی می  باشد ، کیفیت صوت در حد مطلوب و کیفیت تصویر مناسب است که با حجم کم تصویری قالب قبول دارد، با توجه به فضای کلاس بهتر است از فیلم آموزشی استفاده کنید تا از فضای تصویری نیز بهرمند باشید همچنین جلسه این کارگاه به صورت مستقل از هم بارگذاری شده است تا امکان دریافت و دانلود مستقل جلسه به صورت صوت و تصویر فراهم باشد.

 

 

 

 

دسته :  قرآن و اهلبیت

دیدگاه ها