اسرا تی وی (کارگاه رسانه و انقلاب)

منو

کارگاه آموزشی اصول گرافیک و صفحه آرایی

گرافیک رنگ طراحی کارگاه آموزشی اصول گرافیک و صفحه آرایی - اصول و پایه طراحی نشریات و صفحه‌آرایی مجله

صفحه آرایی و گرافیک نشریات

اصول طراحی و صفحه‌آرایی : طراحی و صفحه‌آرایی نشریات را می‌توان در سه قالب مهم روزنامه، کتاب و مجلات تقسیم‌بندی نمود. از این میان روزنامه‌ها و کتاب‌ها  با سادگی و در اغلب موارد عدم گرافیکی می باشند. اما گروه سوم نشریات و مجلات هستند، مهم‌ترین بعد یک مجله را گرافیک و صفحه‌آرایی ممتاز آن مشخص می‌کند، شاید بتوان جمله را بدین سان گفت که تکنیک‌های گرافیکی مجلات، امری ضروری، لازم و غیرقابل اجتناب است؛ چرا که وقتی مجله‌ای در پیش‌خوان روزنامه‌فروشی‌ها یا میز عرضه یک نشریه تجربی یا دانشجویی تصویرسازی پرزرق و برق مجلات می‌باشد. از این‌روست که صفحه‌آرایی و طراحی مجلات نوعی اصول تبلیغی به شمار می‌رود و گرافیست‌های مجلات می‌بایست علاوه بر دانش گرافیکی لازم و تجربه کافی، از موضوعات دیگری نیز آگاه باشد.

مدرس:  استاد درخشان

کارگاه آموزشی اصول گرافیک و صفحه آرایی  –  اصول و پایه طراحی نشریات و صفحه‌آرایی مجله

این کارگاه به آموزشی مبانی نویسندگی و ویراستاری با توجه ویژه به نویسندگی و ویراستاری در نشریات و مجلات تجربی مخصوصا دانشجویی در قالب دو جلسه آموزشی می پردازد، این کارگاه در تابستان سال ۱۳۹۰ توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه کل کشور تحت عنوان دوره ضیافت رسانه های مجازی و مکتوب در دانشگاه فردوسی مشهد هم زمان با ماه مبارک رمضان برگزار شده است. مخاطبین حاضر در جلسه دانشجویان فعال فرهنگی و اعضای نشریات دانشجویی می باشند.

محتوای فیلم این کارگاه با سه کیفیت (موبایل و خوب، عالی) بارگذاری شده است که کیفیت موبایل ان ۳GP کیفیت خوب ان قابل نمایش در رایانه ها و  کیفیت عالی آن همان کیفیت فول HD است.اما برای استفاده معمولی و یادگیری در کامپیوتر و نمایشگرهای بزرگ کیفیت خوب مناسب تر است و کیفیت موبایل هم برای استفاده در تبلت و موبایل آماده سازی شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دسته :  گرافیک, نشریات و مکتوبات

دیدگاه ها