اسرا تی وی (کارگاه رسانه و انقلاب)

منو

کارگاه آموزشی مبانی نویسندگی و ویراستاری

کارگاه آموزشی مبانی نویسندگی و ویراستاری - هنر و قواعد اصول و فنون نویسندگی نشریه دانشجویی

 

مدرس:  استاد  کیا

منظور اصلی از نویسندگی نیز، برقراری ارتباط است؛ اما در نویسندگی كه استفاده از بعد مكتوب زبان است، ممكن است پیام به صورت مستقیم و بدون جنبه های هنرمندانه ی آن به خواننده و مخاطب، رسانده شود یا با رویكردها و كاركردهای هنرمندانه ی آن. از طرفی وظیفه ویراستار و حوزه ی خدمات ویرایشی او با توجه به نوع اثر ( تألیف، ترجمه و تصحیح) و نیز با توجه به  حوزه ی محتوایی و كاربردی و حجم و مخاطبان اثر، بسیار دامنه دار و پر مسؤولیت است در هر صورت پیراستن متن از حشو  و زواید و آراستن آن به زیورهای زبانی و فنی، به منظور خوانش بهتر و جذابیت بیشتر اثر، عمده ترین هنری  است كه بر عهده ی ویراستار است.

این کارگاه به آموزشی مبانی نویسندگی و ویراستاری در قالب دو جلسه آموزشی می پردازد، این کارگاه در تابستان سال ۱۳۹۰ توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه کل کشور تحت عنوان دوره ضیافت رسانه های مجازی و مکتوب در دانشگاه فردوسی مشهد هم زمان با ماه مبارک رمضان برگزار شده است. محتوای فیلم این کاروه با سه کیفیت (موبایل و خوب، عالی) بارگذاری شده است که کیفیت موبایل ان ۳GP کیفیت خوب ان قابل نمایش در رایانه ها و  کیفیت عالی آن همان کیفیت فول HD است.

کارگاه آموزشی مبانی نویسندگی و ویراستاری – اصول هنر اصول و قواعد نویسندگی فنون – اصول نویسندگی در نشریات دانشجویی – اصول و فنون نویسندگی نشریه دانشجویی – نشریات تجربی دانشجویی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دسته :  نشریات و مکتوبات

دیدگاه ها

 • ارسال شده در ۹۸/۱۰/۲۰ ۱۰:۲۶

  مهدی

  سلام من فیلم با کیفیت خوب رو از پیکوفایل دانلود کردم، محتوای هر دو فایل 10 و 11 یکی هست، چرا؟
  • ارسال شده در ۹۸/۱۱/۱۱ ۱۰:۰۲

   دانلود رایگان کارگاه رسانه و‌انقلاب

   بررسی میکنم