اسرا تی وی (کارگاه رسانه و انقلاب)

منو

نشست هماهنگی کرسی آزاد اندیشی

تعریف ضرورت ساختار آسیب شناسی اصول مبانی کرسی آزاد اندیشی - آزاد فکری - نظریه پردازی

تعریف ضرورت ساختار آسیب شناسی اصول مبانی کرسی آزاد اندیشی – کرسی آزاد فکر – کرسی های نظریه پردازی

طرح ايده‌ي ايجاد كرسي‌ها‌ي آزادانديشي در مراكز علمي دانشگاهي و حوزوي به وسیله‌ی مقام معظم رهبري، در نامه ایشان به جمعی از دانش‌آموختگان حوزه علمیه و به صورت موکد در بیانات معظم له در دیدار با جمعی از نخبگان علمی کشور در تاریخ در خصوص ضرورت راه‌اندازی کرسی‌های مناظره، نقد، نظریه‌پردازی و آزادانديشي در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی به عنوان فرآیندی مبتنی بر  عقلانیت و به‌کارگیری خرد جمعی در جهت تحقق جنبش نرم افزاری و توسعه علمی کشور مورد تاکید قرار گرفت. اصرار و توصيه مكرر ايشان براي حضور و مشاركت فعالانه دانشگاهيان و حوزويان در اين عرصه،  که بيانگر درك ژرف از تأثیرات و پيامد هاي مختلف ناشي از ايجاد فضاي مناسب  و شرايط مقتضی براي بيان شفاف، صريح، علمي، مستند ديدگاه‌هاي مختلف علمي و فكري در خصوص مقولات مهم اجتماعي و علمي  در كشور است، مقوله آزاداندیشی را با برنامه های کلان و استراتژیک کشور و سند چشم انداز ۲۰ ساله کشور پیوند زده است. از این رو تحقق این ایده و بهره‌مندی  از مزایا و آثار مثبت آن از جمله مهم‌ترین نیازها  جامعه امروز و  وظیفه ای دینی ، ملی و اخلاقی برای تمامی دانشوران و مدیران عرصه علم و فرهنگ است.

این کارگاه به بیان و تعریف و اهمیت و شرح کرسی آزاد اندیشی می پردازد. در ضمن این کارگاه  در قالب یک جلسه با مخاطبین دانشجو پرداخته است. این کارگاه در دو قالب صوت و تصویر باگذاری شده است که شامل یک جلسه آموزشی می  باشد. کیفیت صوت در حد مطلوب و کیفیت تصویر مناسب است که با حجم کم تصویری قالب قبول دارد، با توجه به فضای کلاس بهتر است از فیلم آموزشی استفاده کنید تا از فضای تصویری نیز بهرمند باشید. محتوای فیلم این کاروه با سه کیفیت (موبایل و خوب، عالی) بارگذاری شده است که کیفیت موبایل ان ۳GP کیفیت خوب ان قابل نمایش در رایانه ها و  کیفیت عالی آن همان کیفیت فول HD است.اما برای استفاده معمولی و یادگیری در کامپیوتر و نمایشگرهای بزرگ کیفیت خوب مناسب تر است و کیفیت موبایل هم برای استفاده در تبلت و موبایل اماده سازی شده است.

مدرس:  استاد حسن رحیم پور ازغدی

حسن رحیم‌پور ازغدی (زاده ۱۳۴۳ در شهرستان مشهد) از نظریه‌پردازان جمهوری اسلامی ایران و از اعضای حقیقی شورای عالی انقلاب فرهنگی استاو از ۲۵ اسفند ۱۳۸۱ به عضویت شورای عالی انقلاب فرهنگی درآمد. برخی رسانه‌های اصول‌گرای ایران از او با عنوان «چهره‌ای جدید در نظریه‌پردازی انقلاب اسلامی» یاد می‌کنند. او همچنین عضو هیأت ارزیابی علمی و فرهنگی و مدیر مسئول و سردبیر نشریه کتاب نقد است. او فرزند حیدر رحیم پور است.

کتاب‌شناسی

 • حسین (ع) عقل سرخ
 • علی (ع) و شهر بی آرمان
 • مهدی (ع)، ده انقلاب در یک انقلاب
 • محمد (ص)، پیامبری برای همیشه
 • عقلانیت، بحثی در مبانی جامعه شناسی
 • عرف قدسی
 • فقه و تئوری دولت
 • چهار گفتار
 • پنج گفتار
 • مدارا، نه از راه پلورالیزم
 • گفتگوی انتقادی در علوم اجتماعی


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دسته :  انقلاب و جریان شناسی, مدیریت تشکیلات

دیدگاه ها