اسرا تی وی (کارگاه رسانه و انقلاب)

منو

کارگاه آشنایی با اسلام هراسی

کارگاه آشنایی با اسلام هراسی - تحلیل اسلام هراسی چیست - نقـش رسانه های غرب - اسلام‌ستیزی فواد ایزدی

مدرس: دکتر فواد ایزدی

فؤاد ایزدی، عضو هیئت علمی دانشکده مطالعات جهان (پیوسته) و دانشکده حقوق و علوم سیاسی (وابسته) دانشگاه تهران است. وی دارای کارشناسی اقتصاد از دانشگاه هیوستون و کارشناسی ارشد مطالعات ارتباطات جمعی از دانشگاه هیوستون و همچنین دکترای خود را در رشته ارتباطات جمعی از دانشگاه ایالتی لوئیزیانا اخذ کرد. از دکتر ایزدی کتاب‌هایی نظیر «دیپلماسی عمومی آمریکا در قبال ایران» و «منبع شناسی تروریسم و صلح» منتشر شده است.

اسلام‌هراسی

اسلام‌هراسی مفهومی است که به ترس، پیش‌داوری و تبعیض غیر عقلانی در قبال اسلام و مسلمانان اشاره دارد. مضمون اسلام‌هراسی آن است که دنیای اسلام به طور اعم و مسلمانان مقیم كشورهای غربی به طور خاص منشأ تهدید و خطر برای مردم، فرهنگ و تمدن غربی تلقی شوند. به طور كلی اسلام‌هراسی بر‌این مطلب دلالت دارد كه اسلام هیچ اشتراكی با دیگر مذاهب و فرهنگ‌ها ندارد؛ یك دین خشونت بار، متحجر و نابردبار است و تمدن اسلامی نسبت به تمدن غربی در درجه پایین تری قرار دارد و بیش از‌این که دین باشد یک‌ ایدئولوژی سیاسی است. بر‌این اساس، مسلمانان همواره تهدید كنندۀ ارزش‌های ملی و فرهنگ غربی معرفی می‌شوند.

کارگاه آشنایی با اسلام هراسی – تحلیل اسلام هراسی چیست – نقـش رسانه های غرب – اسلام‌ستیزی

این کارگاه در دو قالب صوت و تصویر بارگذاری شده است که شامل یک جلسه آموزشی می  باشد ، کیفیت صوت در حد مطلوب و کیفیت تصویر مناسب است که با حجم کم تصویری قالب قبول دارد، با توجه به فضای کلاس بهتر است از فیلم آموزشی استفاده کنید تا از فضای تصویری نیز بهرمند باشید همچنین جلسات این کارگاه به صورت مستقل از هم بارگذاری شده است تا امکان دریافت و دانلود مستقل جلسات به صورت صوت و تصویر فراهم باشد.

 

 

 

دسته :  قرآن و اهلبیت

دیدگاه ها