اسرا تی وی (کارگاه رسانه و انقلاب)

منو

کارگاه انسان شناسی سیاسی

کارگاه انسان شناسی سیاسی - آشنایی انسان شناسی و نسبت آن با جامعه و سیاست

مدرس: استاد حجت الاسلام پارسانیا

حمید پارسانیا (متولد ۱۳۳۷ در مشهد) پژوهشگر و نویسنده ایرانی و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی است. او عضو هیئت علمی و ریاست دانشگاه دانشگاه باقرالعلوم علیه‌السلام، استاد دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران و همچنین عضو گروه مطالعات انقلاب اسلامی و غرب‌شناسی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی است. همچنین اکنون رئیس شورای حوزوی شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

انسان شناسی سیاسی

انسان‌شناسی سیاسی کوششی برای فراتر رفتن از تجربیات و آموزه‌های سیاست است و گرایش به آن دارد تا به عنوان یک علم، انسان را به‌عنوان بشر سیاسی مورد توجه قرار داده و خصیصه‌های مشترک تمام سازمان‌های سیاسی را در گوناگونی تاریخی و جغرافیایی شناسایی کند. از جنبه دیگر انسان‌شناسی سیاسی، شعبه‌ای از مطالعات انسان‌شناسی اجتماعی یا مردم‌شناسی است؛ زیرا به توصیف و تحلیل نظامهای سیاسی (ساختارها و جریانات)، مخصوصا جوامع معروف به ابتدایی یا باستانی، توجه دارد؛ که در این معنی دوم، حیات آن به‌عنوان رشته‌ای مستقل به دوران اخیر باز می‌گردد.

کارگاه انسان شناسی سیاسی – آشنایی انسان شناسی و نسبت آن با جامعه و سیاست

این کارگاه در قالب صوت بارگذاری شده است که شامل دو بخش می  باشد ، کیفیت صوت در حد مطلوب است. بخش های این کارگاه به صورت مستقل از هم بارگذاری شده است تا امکان دریافت و دانلود مستقل جلسات به صورت صوت و تصویر فراهم باشد.

 

 

دسته :  انقلاب و جریان شناسی

دیدگاه ها

 • ارسال شده در ۹۸/۰۴/۰۱ ۱۲:۰۴

  مرشدی

  با سلام لینک دانلود خراه اگر ممکنه اصلاح کنید
  • ارسال شده در ۹۸/۰۶/۱۵ ۱۴:۴۳

   دانلود رایگان کارگاه رسانه و‌انقلاب

   سلام بررسی شد مشکلی نیست ممنون از اطلاع رسانی شما
  • ارسال شده در ۹۸/۰۶/۱۵ ۱۴:۴۵

   دانلود رایگان کارگاه رسانه و‌انقلاب

   سلام بررسی شد مشکلی نیست ممنون از اطلاع رسانی شما