اسرا تی وی (کارگاه رسانه و انقلاب)

منو

کارگاه آموزشی فیلمنامه داستانی کوتاه

 

فیلمنامه داستانی کارگاه آموزشی فیلمنامه داستانی کوتاه - چگونه به سادگی فیلمنامه نویسی از ایده تا فیلمنامه بنویسیم

فیلمنامه

فیلمنامه (به انگلیسی: Screenplay یا Script) یا سناریو (به فرانسوی: Scénario) داستانی است که همراه با توضیح صحنه‌ها برای ساخت فیلم نوشته می‌شود. به نویسندهٔ فیلمنامه، فیلمنامه‌نویس می‌گویند. عناصر فیلمنامه از داستان و شخصیت‌ها، صحنه‌ها، سکانس‌ها، پرده‌ها، موسیقی، مکان‌ها و … تشکیل شده‌اند. فیلمنامه ها به دو دسته تقسیم می شوند. فیلمنامه داستانی و مستند. فیلمنامه های داستانی سه گونه هستند: فیلمنامه کوتاه، فیلمنامه بلند، فیلمنامه سریالی

 تقسیم های فیلم نامه

شروع: ایجاد مخمصه. شخصیت اصلي شما چه می‌خواهد؟ چه چیز لازم دارد؟ باید چه بکند که به آنچه می‌خواهد برسد؟ میانه: تعارض، عمل و عکس‌العمل. شخصيت اصلي برای به دست آوردن آنچه که می‌خواهد تقلا مي‌کند و معمولاً در انتهای قسمت میانه شکست می‌خورد. اما در اثنای این شکست شروع به درک نيازهاي حقيقي‌اش مي‌کند. پایان: تقلای نهایی، رفع مشکل و پيامد. پایان احساسی که در آن شخصیت اصلي پي مي‌برد واقعاً به چه چیزی نيازداشته است، چه به آنچه که می‌خواسته برسد يا نرسد.

کارگاه آموزشی فیلمنامه داستانی کوتاه – چگونه به سادگی فیلمنامه نویسی از ایده تا فیلم نامه بنویسیم

مدرس: محسن فینی زاده

این کارگاه در دو قالب صوت بارگذاری شده است که شامل دو جلسه آموزشی می  باشد ، کیفیت صوت در حد مطلوب و تصویر مناسب است که با حجم کم قابل قبول دارد. همچنین جلسات این کارگاه به صورت مستقل از هم بارگذاری شده است تا امکان دریافت و دانلود مستقل جلسات فراهم باشد.

 

 

 

دسته :  فیلمسازی و انیمیشن

دیدگاه ها