اسرا تی وی (کارگاه رسانه و انقلاب)

منو

کارگاه آموزش ایده پردازی در فیلمنامه

کارگاه آموزش ایده پردازی در فیلمنامه - چگونه به سادگی فیلمنامه نویسی از ایده تا فیلم نامه بنویسیم

فیلمنامه

فیلمنامه (به انگلیسی: Screenplay یا Script) یا سناریو (به فرانسوی: Scénario) داستانی است که همراه با توضیح صحنه‌ها برای ساخت فیلم نوشته می‌شود. به نویسندهٔ فیلمنامه، فیلمنامه‌نویس می‌گویند. عناصر فیلمنامه از داستان و شخصیت‌ها، صحنه‌ها، سکانس‌ها، پرده‌ها، موسیقی، مکان‌ها و … تشکیل شده‌اند. فیلمنامه ها به دو دسته تقسیم می شوند. فیلمنامه داستانی و مستند. فیلمنامه های داستانی سه گونه هستند: فیلمنامه کوتاه، فیلمنامه بلند، فیلمنامه سریالی

 تقسیم های فیلم نامه

شروع: ایجاد مخمصه. شخصیت اصلي شما چه می‌خواهد؟ چه چیز لازم دارد؟ باید چه بکند که به آنچه می‌خواهد برسد؟ میانه: تعارض، عمل و عکس‌العمل. شخصيت اصلي برای به دست آوردن آنچه که می‌خواهد تقلا مي‌کند و معمولاً در انتهای قسمت میانه شکست می‌خورد. اما در اثنای این شکست شروع به درک نيازهاي حقيقي‌اش مي‌کند. پایان: تقلای نهایی، رفع مشکل و پيامد. پایان احساسی که در آن شخصیت اصلي پي مي‌برد واقعاً به چه چیزی نيازداشته است، چه به آنچه که می‌خواسته برسد يا نرسد.

کارگاه آموزش ایده پردازی در فیلمنامه – چگونه به سادگی فیلمنامه نویسی از ایده تا فیلم نامه بنویسیم

 این کارگاه در دو قالب صوت و تصویر بارگذاری شده است که شامل سه جلسه آموزشی می  باشد ، کیفیت صوت در حد مطلوب و کیفیت تصویر مناسب است که با حجم کم تصویری قابل قبول دارد، با توجه به فضای کلاس بهتر است از فیلم آموزشی استفاده کنید تا از فضای تصویری نیز بهرمند باشید همچنین جلسات این کارگاه به صورت مستقل از هم بارگذاری شده است تا امکان دریافت و دانلود مستقل جلسات به صورت صوت و تصویر فراهم باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دسته :  فیلمسازی و انیمیشن

دیدگاه ها

 • ارسال شده در ۹۸/۰۶/۰۹ ۰۷:۳۹

  نیما

  سلام لینک های مستقیم حذف شده اند.
  • ارسال شده در ۹۸/۰۶/۱۱ ۱۴:۳۵

   دانلود رایگان کارگاه رسانه و‌انقلاب

   اصلاح و لینک غیر مستقیم قابل استفاده است